dlaczego magento ?

Magento-Logo

Magento – idealna platforma dla Ciebie !

Sprzedaż internetowa cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem nie tylko ze strony klientów, którzy cenią sobie wygodę zakupów internetowych i zwykle atrakcyjniejsze ceny, ale także przedsiębiorców, którzy w e-biznesie dostrzegają szansę rozwoju i zwiększenia konkurencyjności na rynku. Rozpoczęcie działalności związanej ze sprzedażą internetową wiąże się przede wszystkim z wyborem odpowiedniego oprogramowania.

Jeden z wielu – najlepszy !

Obecnie na rynku istnieje wiele platform i oprogramowań sklepów internetowych, które są z powodzeniem wykorzystywane przez przedsiębiorców. Jednym z nich jest Magento, czyli popularna platforma internetowa służąca do prowadzenia sklepu internetowego, która posiada wiele przydatnych funkcji i opcji.

Można wyróżnić dwa rodzaje Magento, Community, które oparte jest o licencję open source, a także Magento Enteprise. Podstawową cechą Magento jest zarządzanie platformą, które na szczęście odbywa się bezpośrednio z panelu klienta, należy też mieć na uwadze, że platforma daje możliwość sprzedaży produktów jednocześnie w kilku sklepach internetowych bez konieczności posiadania kilku paneli administracyjnych, co z pewnością wydaje się być problematyczne.

Magento – praktycznie same zalety !

Platforma Magento posiada wiele istotnych zalet, przede wszystkim daje możliwość praktycznie nieograniczonej możliwości rozbudowy sklepu internetowego, dostosowując go do indywidualnych oczekiwań i potrzeb przedsiębiorców. Istotną zaletą Magento jest również możliwość przeprowadzania pomocnych analiz oraz zdawania raportów. Nie bez znaczenia jest także możliwość wykorzystania narzędzi reklamowych i marketingowych, które mogą przyczynić się do wzrostu zainteresowania ofertą sklepu wśród klientów. Dzięki SEO, następuje wsparcie pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych. Magento słynie z funkcjonalnych rozwiązań dotyczących katalogu produktów i zarządzania zamówieniami, w tym także możliwość dokonywania zakupów w sklepie bez konieczności dokonywania rejestracji klienta. Coraz większe znaczenie posiada wersja mobilna Magento. Dla osób rozpoczynającym przygodę z Magento pomóc może wsparcie innych użytkowników, którzy prowadzą ożywione dyskusje na forum dyskusyjnym.

Niestety też drobne minusy…

Niestety pomimo licznych zalet, Magento posiada także pewne wady, przede wszystkim dotyczące większych niż w przypadku innych platform wymagań parametrów serwera. Platforma posiada liczne funkcje, które z pewnością dla wielu przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają pracę z platformami, mogą okazać się zbyt złożone, a obsługa panelu może wydawać się słabo intuicyjna. Skrypt może okazać się zbyt skomplikowany dla osoby, która nie posiada wystarczającej wiedzy na temat programowania. Problemy z obsługą Magento mogą skutkować poświęcenia czasu na szukanie objaśnień na forum dyskusyjnym lub konsultacji z bardziej doświadczonym użytkownikiem platformy. Pomimo wyżej wymienionych niedogodności, Magento jest dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców sprzedających duże ilości produktów, którzy oczekują od platformy sprzedażowej wielu przydatnych w zarządzaniu sklepem funkcji, które ponadto są darmowe. Dla mniejszych przedsiębiorców, którzy nie prowadzą zaawansowanej sprzedaży internetowej, platforma ta może okazać się zbyt złożona, a większość funkcji nie zostanie wykorzystana.

Podsumowując… magento – oczywisty wybór !

Warto podkreślić, że platforma ta jest stabilna, dzięki czemu jest bardzo popularna w krajach Europy Zachodniej, gdzie już jakiś czas temu zyskała miano najszybciej rozwijającej się platformy sprzedażowej. W Polsce z roku na rok zwiększa się liczba użytkowników tego systemu.